MARDİN SAHUR VAKTİ | 23 Mart 2023 Mardin sahur saati… Sabah ezanı iftar saat kaçta? Mardin imsakiye 2023

Ramazan ayı boyunca bu yıl da Mardin iftar ve imsak vakitleri cnnturk.com namaz vakitleri ve imsakiye sayfasında olacak. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın imsakiye verileri esas alınarak hazırlanan sayfada gün gün orucun ne zaman başladığı ve ne zaman sona erdiği bilgisi yer alacak. İstenilen il seçilerek o ile ait vakitlere ulaşılabilecek ve sorgulama yapmak için ilin ismini değiştirmek yeterli olacak. 
MARDİN İMSAKİYE 2023
Güneş’in her ilde farklı saatlerde doğup batması nedeniyle iftar ve imsak vakitleri illere özel olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirleniyor. İmsakiye sayfası üzerinden açıklanan bu verilerle orucun ne kadar süreceği kolaylıkla hesaplanabiliyor.DİYANET İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ
MARDİN İMSAK VAKTİ SAAT KAÇTA?
İl genelince oruç tutacak olan kişiler imsak vakti ile oruçlarını tutmaya başlayacak. Bu hafta imsak vakti, 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 04:50 olarak açıklandı. 
MARDİN İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA? (MARDİN İFTAR SAATİ)
Niyetlerini ederek oruç ibadetlerini başlatan kişiler iftar saatinde ise oruçlarını açacaklar. İl genelinde oruçlar 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 18:38’de açılacak.
Sabah uyanınca niyet edilir mi? Sahura kalkmayınca uyanınca niyet edilir mi? Oruç için niyet ne zamana kadar edilir?

Son Dakika Haberler